Aktualności

II edycja Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017

Pierwsza runda II edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017 wystartowała 15.12.2016  w Kościelcu. Szkolna Liga już po raz drugi rozgrywana jest pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kole oraz  kolskiej organizacji LOK. Uroczyste otwarcie uświetnili goście:  Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu pani Anna Pajor, Wójt Gminy Kościelec pan Dariusz Ostrowski, Prezes Kolskiego Zarządu LOK pan Andrzej Kowalewski oraz Dyrektor ZSRCKU w Kościelcu pan Maciej Nuszkiewicz.  Udział wzięło sześć szkół, wystawiając do rywalizacji 10 drużyn. Z terenu powiatu kolskiego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, wystawiając dwie drużyny (po 3 dziewczęta i 3 chłopców), Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie, Gimnazjum Dąbie oraz ZSRCKU Kościelec - po dwie drużyny, LO Koło oraz Zespół Szkół w Marysinie-Lubrańcu (kujawsko-pomorskie) po jednej drużynie. Dodatkowo Gimnazjum nr 1 w Kłodawie wystawiło poza klasyfikacją jeszcze dwie drużyny. Uczniowie ci sklasyfikowani będą indywidualnie. W lidze zadeklarowało udział Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu. Niestety szkoła nie dotarła na zawody w Kościelcu. W tym roku dodatkowym utrudnieniem ze strony organizatorów jest zastosowanie tarcz o zmniejszonych polach trafień. Pole nr 10 to średnica zaledwie 5.5mm przy 11mm z roku ubiegłego. Odległość do tarcz 10m, pozycja leżąca. Po zaciętym pojedynku i kilku godzinach zmagań wyłoniona została tabela wyników:

Klasyfikacja drużynowa: 
1. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr I 572pkt
2. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr  II 572pkt
3. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr I 569pkt
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kłodawa Drużyna nrI 561pkt
5. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr  II 555pkt
6. Liceum Ogólnokształcące Koło 553pkt
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kłodawa Drużyna nrII 533pkt
8. Zespół Szkół w Marysinie 439pkt
9. Gimnazjum w Dąbiu Drużyna nr I 394pkt
10. Gimnazjum w Dąbiu Drużyna nr II 378pkt

Skład zwycięskiej drużyny: Anna Piguła, Natalia Królikowska, Weronika Michalak, Konrad Sieradzki, Maciej Kowalewski, Adam Cieniecki. W rywalizacji indywidualnej nie zabrakło kilku wyników 98 punktowych a więc i dogrywek. O miejscach na podium decydował jeden strzał. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce przypadło Kamili Szafrańskiej(ZSRCKU Kościelec), drugie Magdalenie Banasiak(Gim. Kłodawa) a trzecie Klaudii Szałek(ZSRCKU Kłodawa). W kategorii chłopców zwycięstwo rozstrzygnęli między sobą zawodnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie. Po dogrywce lepszy okazał się Krzysztof Bojanowski, drugi był Marcin Ostróżka. Trzecie miejsce na podium przypadło Konradowi Ostróżce z ZSRCKU w Kościelcu.
Szkoła w Kościelcu jest zawsze przyjazna strzelcom. Nie mogło zabraknąć pysznych ciast, kawy i herbaty. Uczestnicy i goście zapewniony mieli ciepły posiłek w przyszkolnej stołówce. W połowie stycznia czeka zawodników kolejna runda w kolskim Liceum.

Szkolna Liga Strzelecka w Kościelcu

koscielec liga18 marca 2016r w ZSRCKU Kościelec odbyły się zawody strzeleckie w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Szczegółowe wyniki znajdują się poniżej. Drużyny, którym nie udało się wystąpić, decyzją organizatorów, oddadzą na najbliższych zawodach w Choceniu, dodatkową serię strzałów wliczaną do klasyfikacji ogólnej.

 

Klasyfikacja drużynowa: 
1. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr I 588pkt
2. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr  II 576pkt
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie 570pkt
4. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr I 547pkt
5. SLO Choceń -----pkt
6. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr II 545pkt
7. Gimnazjum Dąbie 516pkt
8. Liceum Ogólnokształcące Koło 493pkt
9. Zespół Szkół w Marysinie -----pkt
10. SZSZ Choceń -----pkt

 

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt: 
1. Natalia Królikowska- Gimnazjum 99pkt
2. Sandra Rybińska- Gimnazjum nr 1 99pkt
3. Anna Piguła- Gimnazjum nr 1 98pkt
4. Wiktoria Wartecka- Gimnazjum nr 1 98pkt
5. Weronika Michalak - Gimnazjum nr 1 98pkt
6. Kamila Szafrańska - Gimnazjum nr 1 96pkt

 

Klasyfikacja indywidualna chłopców: 
1. Konrad sieradzki- Gimnazjum nr 1 99pkt
2. Konrad Ostróżka- ZSRCKU Kościelec 98pkt
3. Maciej Kowalewski Gimnazjum nr 1 98pkt
4. Dawid Nowacki - ZSP Kłodawa 98pkt
5. Marcin Ostróżka- ZSP Kłodawa 97pkt
6. Patryk Grochociński- ZSRCKU Kościelec 97pkt

Zawody inauguracyjne Ligi Strzeleckiej

Pierwsza, inauguracyjna runda Szkolnej Ligi Strzeleckiej przeszła do historii (12.02.2016). Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn z ośmiu szkół. Z terenu powiatu kolskiego: gospodarz  zawodów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie, ZSRCKU Kościelec, LO Koło, Gimnazjum Dąbie. W lidze udział biorą także szkoły z woj. kujawsko-pomorskiego: Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu, Społeczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Choceniu oraz Zespół Szkół w Marysinie-Lubrańcu. 

Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki. 

Klasyfikacja drużynowa: 
1. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr I 587pkt
2. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr  II 567pkt
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie 561pkt
4. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr I 549pkt
5. SLO Choceń 523pkt
6. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr II 500pkt
7. Gimnazjum Dąbie 500pkt
8. Liceum Ogólnokształcące Koło 487pkt
9. Zespół Szkół w Marysinie 482pkt
10. SZSZ Choceń 474pkt

Ciekawa okazała się rywalizacja indywidualna dziewcząt i chłopców. O pierwszym miejscu w obu kategoriach decydować musiały dogrywki. Natalia Królikowska i Sandra Rybińkska we właściwej fazie zawodów osiągnęły po 100pkt na 100 możliwych. W dogrywce ta pierwsza zmieściła śrut bliżej środka tarczy wygrywając tym samym zawody w klasyfikacji indywidualnej. Trzecie miejsce zajęła Weronika Michalak z wynikiem 99pkt. Wszystkie trzy dziewczyny to reprezentantki Gimnazjum w Kłodawie. Wśród chłopców do dogrywki stanęło trzech najlepszych z wynikiem 98pkt. Wygrał Maciej Kowalewski przed Konradem Sieradzkim, obaj z Gimnazjum nr I w Kłodawie. Honoru gospodarzy bronił Dawid Nowacki zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Nad cyklem zawodów patronat objął Starosta Powiatu Kolskiego pan Marek Banaszewski. Piękne, Pamiątkowe statuetki najlepszego strzelca ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Kłodawa pan Robert Olejniczak. Wyniki klasyfikacji zespołowej liczą się do ogólnej punktacji pięciu rund. Następna, druga runda rozegrana zostanie 15 marca w ZSRCKU w Kościelcu.

Zapraszamy!!!