Aktualności

II edycja Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017

Pierwsza runda II edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017 wystartowała 15.12.2016  w Kościelcu. Szkolna Liga już po raz drugi rozgrywana jest pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kole oraz  kolskiej organizacji LOK. Uroczyste otwarcie uświetnili goście:  Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu pani Anna Pajor, Wójt Gminy Kościelec pan Dariusz Ostrowski, Prezes Kolskiego Zarządu LOK pan Andrzej Kowalewski oraz Dyrektor ZSRCKU w Kościelcu pan Maciej Nuszkiewicz.  Udział wzięło sześć szkół, wystawiając do rywalizacji 10 drużyn. Z terenu powiatu kolskiego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, wystawiając dwie drużyny (po 3 dziewczęta i 3 chłopców), Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie, Gimnazjum Dąbie oraz ZSRCKU Kościelec - po dwie drużyny, LO Koło oraz Zespół Szkół w Marysinie-Lubrańcu (kujawsko-pomorskie) po jednej drużynie. Dodatkowo Gimnazjum nr 1 w Kłodawie wystawiło poza klasyfikacją jeszcze dwie drużyny. Uczniowie ci sklasyfikowani będą indywidualnie. W lidze zadeklarowało udział Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu. Niestety szkoła nie dotarła na zawody w Kościelcu. W tym roku dodatkowym utrudnieniem ze strony organizatorów jest zastosowanie tarcz o zmniejszonych polach trafień. Pole nr 10 to średnica zaledwie 5.5mm przy 11mm z roku ubiegłego. Odległość do tarcz 10m, pozycja leżąca. Po zaciętym pojedynku i kilku godzinach zmagań wyłoniona została tabela wyników:

Klasyfikacja drużynowa: 
1. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr I 572pkt
2. Gimnazjum nr 1 w Kłodawie Drużyna nr  II 572pkt
3. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr I 569pkt
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kłodawa Drużyna nrI 561pkt
5. ZSRCKU Kościelec Drużyna nr  II 555pkt
6. Liceum Ogólnokształcące Koło 553pkt
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kłodawa Drużyna nrII 533pkt
8. Zespół Szkół w Marysinie 439pkt
9. Gimnazjum w Dąbiu Drużyna nr I 394pkt
10. Gimnazjum w Dąbiu Drużyna nr II 378pkt

Skład zwycięskiej drużyny: Anna Piguła, Natalia Królikowska, Weronika Michalak, Konrad Sieradzki, Maciej Kowalewski, Adam Cieniecki. W rywalizacji indywidualnej nie zabrakło kilku wyników 98 punktowych a więc i dogrywek. O miejscach na podium decydował jeden strzał. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce przypadło Kamili Szafrańskiej(ZSRCKU Kościelec), drugie Magdalenie Banasiak(Gim. Kłodawa) a trzecie Klaudii Szałek(ZSRCKU Kłodawa). W kategorii chłopców zwycięstwo rozstrzygnęli między sobą zawodnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie. Po dogrywce lepszy okazał się Krzysztof Bojanowski, drugi był Marcin Ostróżka. Trzecie miejsce na podium przypadło Konradowi Ostróżce z ZSRCKU w Kościelcu.
Szkoła w Kościelcu jest zawsze przyjazna strzelcom. Nie mogło zabraknąć pysznych ciast, kawy i herbaty. Uczestnicy i goście zapewniony mieli ciepły posiłek w przyszkolnej stołówce. W połowie stycznia czeka zawodników kolejna runda w kolskim Liceum.